Czy jest możliwość schudnięcia 25 kg?

Mam 15 lat, ważę 86 kg przy wzroście 176. Bardzo się tym przejmuję, wszyscy się ze mnie śmieją, a mi jest przykro. Proszę o jakieś rady co mam zrobić, aby schudnąć te 25 kg, jadłospisy, cokolwiek tylko mi pomóżcie, będę bardzo wdzięczna:(:( Czekam na szybką odpowiedź.

Witaj.

Żeby Twoja waga była w normie powinnaś pozbyć się minimum 13-14 kg.
Najlepiej byłoby gdybyś robiła to pod okiem dietetyka, ponieważ nie tylko ważne jest schudnięcie, ale także nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych. Dietetyk pozna Twoje aktualne nawyki, dopyta o Twój stan zdrowia, rytm dnia, upodobania kulinarne itp. Dzięki temu będzie mógł ułożyć plan żywieniowy dopasowany do Twoich potrzeb. Zachęcam więc do poszukania dietetyka w Twoim mieście.

Zanim jednak umówisz się na wizytę poczytaj o zdrowych nawykach żywieniowych (artykuły poniżej). Jak najszybciej wprowadź w życie zdrowe nawyki żywieniowe:
- 5 posiłków dziennie, o stałych porach co 2-3 godziny,
- wybór produktów zgodnie z piramidą żywieniową,
- unikaj tego co niezdrowe (m.in. fast food, słodycze, chipsy, gazowane słodzone napoje)
- zwiększ aktywność fizyczną,
- pij duzo wody (ok. 2 litrów),
- wysypiaj się (8-9 godzin).

Pamiętaj, że najlepsze dla zdrowia pozbywanie się tkanki tłuszczowej nie przekracza 1 kg tygodniowo (najlepiej od pół kg do 1 kg). Oznacza to, że musisz się uzbroić w cierpliwość.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida