Czy jest możliwość wścieklizny?

Dzień dobry. Byłam na grillu w lesie, w pewnym momencie przyszły dziki i wzięły jedną z toreb i zaczęły w niej grzebać. Gdy poszły zabrałam torbę z powrotem i nieco ubrudziłam rękę śliną pozostawioną przez dzika. Poszłam do najbliższej łazienki i po około 30 przed samym myciem rąk ukułam się w kciuk dłoni którą miała styczność ze sliną. Wiem że może się to wydać głupie ale czy jest wtedy szansa na zakażenie wirusem wścieklizny?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Gdyby wystąpiły objawy, które Panią zaniepokoją to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.