Czy jest możliwość zapłodnienia?

Witam ponownie! Ostatnio prosiłem Państwa o poradę w takiej sprawie: "Witam, mam 22 lata. Wczoraj rano się masturbowałem 2 razy, a następnie pojechałem do dziewczyny. Po 9 godzinach podczas pieszczot wszedłem w nią do połowy bez zabezpieczenia, było to tylko jedno takie wejście. Natychmiast skończyliśmy i dziewczyna poszła się dokładnie umyć. Czy mogło dojść do zapłodnienia? Na swoim penisie nie zobaczyłem śladów nasienia. Proszę o pomoc, pozdrawiam." W odpowiedzi uzyskałem informację, że rysyko ciąży jest niewielkie. Chciałbym jeszcze dodać, że dziewczyna ma nieregularne cykle. Mam kolejne pytanie - moja dziewczyna po 40 godzinach od tej sytuacji opisanej wyżej zarzyła "tabletkę po". Nie odczuwała żadnych skutków ubocznych. Czy to normalne, że nic nie odczuwa? Czy szanse na zajście w ciąże jeszcze istnieją? Czy można jakoś rozpoznać, że tabletka podziałała? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam i dziękuję.
22 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

Pana partnerka oczywiście może nie odczuwać żadnych negatywnych efektów działania tej tabletki (na szczęście dla niej). Szansa zajścia w ciąże jest w tym momencie bliska zeru, zwłaszcza, że skuteczność tabletek po ocenia się na 99%. Niestety, do najbliższej miesiączki nie dowiecie się Państwo, czy tabletka ta na pewno zadziałała, ale nie powinni Państwo już się zamartwiać. Na przyszłość proszę zapoznać się z serwisem o antykoncepcji, aby uniknąć stresujących chwil.