Czy jest możliwość że dziecko odziedziczy Aspargera?

Witam Mam na imię Aneta mam 27 lat i mam partnera który ma chorobę aspargera. Moje pytanie czy jak byśmy chcieli mieć dziecko Czy jest możliwość że dziecko odziedziczy ta chorobę???

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie jest poznany mechanizm dziedziczenia bądź nie zespołu aspergera. Nie można niestety oszacować ryzyka dla dziecka. Pozdrawiam.