Czy jest możliwość, ze zaszłam w ciążę o wymiotowaniu tabletki?

Witam. Otóż 15 września w sobotę byłam na imprezie... wzielam tabletke Ale niestety zwytmiotowalam. Tej nocy uprawialam seks z chłopakiem Ale nie doszedł we mnie. (2-3 dni przed 15.09 miałam lekka grype) tydzień później czyli 22 września zapomniałam wziąć tabletke i dzień później uprawialam seks z moim facetem Ale także nie doszedł we mnie. Wieczorem wzielam 2 pigułki. Później ponad tydzień nie uprawialam stosunku. Między tymi datami czułam lekkie bóle brzucha podobne jak przy miesiączce również po 22.09 takze odczuwalam. Czy jest możliwość że jestem w ciąży?

Lek. Michał Lenard

Tak, istnieje taka możliwość, choć jest mało prawdopodobna. Aby się upewnić sugeruję wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Szadkowski

Ze względu na wymioty, nieregularne przyjmowanie leku oraz brak dodatkowej metody antykoncepcji istnieje możliwość ciąży. W razie wątpliwości najlepiej wykonać test ciążowy, a w razie dodatniego wyniku udać się do lekarza ginekologa.