Czy jest możliwość, żeby różnica wieku ciąży między wynikiem beta hcg a usg wynosiła 2 tygodnie?

Witam czy jest możliwość żeby różnica wieku ciąży między wynikiem beta hcg a usg była 2 tyg. Z beta wychodzi 6 tydz. Natomiast z usg 4 tydz. Czy jest to powód do niepokoju? Na badaniu usg widoczne było tętno także płód żywy no ale te wysokie hch:/

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. USG oblicza wiek ciąży w oparciu o podanie terminu pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Jest to metoda bardziej pewna niż poziom bHCG. w przypadku dużych rozbieżności należy wykonać pomiar odległości ciemieniowo - siedzeniowej. Pozdrawiam.