Czy jest opcja, że mogłam zajść w ciążę?

Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne (21 7). Teraz zaczęłam 4 miesiąc (4 opakowanie), ale podczas 3 nie wzięłam jednej różowej tabletki z pierwszego tygodnia i jednej różowej tabletki z drugiego tygodnia.Do współżycia doszło dopiero podczas przyjmowania tabletek placebo z 3 opakowania i teraz podczas trzech pierwszych tabletek z 4 opakowania. Czy jest opcja, że mogłam zajść w ciążę ?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy pominięciu tabletek niestety ochrona nie jest pełna. Ryzyko jest nieduże, ale istnieje. Proszę pamiętać, że przy pominięciu tabletki należy ją zażyć jak najszybciej (nie pomijać).