Czy jest potrzeba zażywania tych wszystkich leków?

Witam. Ostatnio laryngolog skierował mnie do gastrologa na wykluczenie zespołu gerda(refluks żołądkowy) ponieważ odczuwam coś w gardle już dłuższy czas A nic tam nie ma. Tak więc udałem się do gastrologa który to na podstawie wywiadu przepisał mi prokit 50mg(raz dziennie wieczorem)I ipp20(3 razy dziennie). Dodam, że poprzedni laryngolog przepisał mi w ciemno polprazol I kazał jeść rano conajmniej pół godziny przed posiłkiem O czym poonformowałem gastrologa powiedział, że tak ma zostać. Moje pytanie brzmi czy jest potrzeba zażywania tych wszystkich leków? Nie mam żadnych objawów wymienionych przez doktora jedynie co to uczucie czegos na migdałku lub trochę głębiej raz bardziej raz mniej. Czytałem trochę w Internecie I ogólnie te leki powodują szereg skutków ubocznych A ludzie po odstawieniu ipp20 zaczęli mieć zgagi bóle żołądka itp. Czy ktoś może mi pomóc w tej kwestii?

Szanowny Panie, proszę stosować się do zaleceń lekarza, najwidoczniej taka kuracja jest wymagana