Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeżeli nie używaliśmy dodatkowej antykoncepcji?

Biorę tabletki antykoncepcyjne półtorej roku, w tym miesiącu w 5 dniu brania tabletek zwymiotowałam, ale po 5 godzinach zazylam tabletkę z dodatkowego blistra, zanim jednak ją zazylam doszło do stosunku, w tym samym miesiącu 16 dnia brania tabletek również zwymiotowałam, ale nie wzięłam dodatkowej tabletki, do stosunku doszło 18 dnia brania tabletek, czy jest prawdopodobieństwo zajęcia w ciąże, jeżeli nie używaliśmy dodatkowej antykoncepcji?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, po jakim czasie od przyjęcia tabletki doszło do wymiotów. Możliwe, że tabletka uległa już wchłonięciu. W pierwszym przypadku postąpiła Pani właściwie, przyjmując dodatkową tabletkę. W drugim przypadku ochrona mogła ulec zmniejszeniu, tym samym może istnieć ryzyko ciąży. Po takim incydencie najlepiej stosować dodatkową ochronę przez 7 dni.