Czy jest ryzyko urodzenia kolejnego dziecka z wadą wrodzoną?

Witam nasz synek zmarł dwa miesiące poporodzie.. Miał zwężenie aorty i rzadką anomalie zwężonych żył płucnych.. Która okazała się nieuleczalna.. Chcemy mieć drugie dziecko prosze mi powiedzieć czy nasze drugie dziecko też moze urodzić się z wadą wrodzoną? Co mamy zrobic??? Z góry dziękuje za odp.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, czy u dziecko zdiagnozowno jakąś konkretną chorobę genetyczną. Każde kolejne dziecko przez lekarzy będzie traktowane jako dziecko o podwyższonym ryzyku wady, natomiast jeśli nie była to konkretna wada genetyczna dziedziczna, ryzyko jest raczej takie samo jak w całej populacji.
Proszę porozmawiać z lekarzem neonatologiem, który leczył Pani dziecko.