Czy jest ryzyko zajścia w ciążę, gdy prezerwatywa została w środku?

Witam, w trakcie seksu partnerka pochłonęła prezerwatywę. Nie zauważyliśmy tego (początkowo pomyślałem że prezerwatywa spadła na ziemię, było już ciemno) i kontynuowaliśmy stosunek ,również w prezerwatywie, do wytrysku doszło na zewnątrz. Po 2 dniach partnerka wydaliła prezerwatywę. Moje pytanie brzmi - jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę biorąc pod uwagę preejakulat znajdujący się w prezerwatywie i 2 dni podczas których prezerwatywa znajdowała się w pochwie? Partnerka mówi, że prezerwatywa znajdowała się dość głęboko.

Lek. Paweł Szadkowski

Zależy to oczywiście od tego, czy partnerka miała wtedy dni płodne. Jednakże w opisanej sttuacji ryzyko istnieje.