Czy jest sens naprawiać przyjaźń, która zakończyła się rok temu?

Czy jest sens naprawiać przyjaźń, ktora zakończyła się rok temu? Oboje strasznie sie posprzeczaliśmy i usłyszałem wiele okropnych rzeczy. Ale teraz po roku czasu, widzę, że wina nie była tylko po jego stronie, w jakiś sposób sam do tego doprowadziłem. Wiem że On wykazuję chęć odbudowy tej znajomości, ja też bym bardzo tego chciał, ale ani ja, ani On nie wiemy jak się do tego zabrać, boję się że już nigdy może nie być tak jak dawniej. Czy można zacząć od początku? rok czasu to jednak bardzo dlugo

Witam

Rok czasu to z jednej strony długo, ale z drugiej - dla prawdziwej przyjaźni, takiej która może przetrwać nawet całe życie, to tylko krótki wycinek czasu. Rzeczywiście odbudowana znajomość może być inna niż ta wcześniejsza, ale może ta inność będzie polegała na większej dojrzałości, lepszym wzajemnym zrozumieniu i umiejętności zmiany również swoich zachowań? Szczególnie jeśli chęć powrotu jest obustronna i tej rocznej przerwie towarzyszyły ważne przemyślenia, warto podjąć próbę kontaktu. Pierwszy krok to może być po prostu telefon lub sms z zaproszeniem na spotkanie przy kawie. Przyjaciel to skarb, który jest dobrym towarzyszem w radosnych chwilach życia i opoką w czasie burz. Warto o to zabiegać.

Z życzeniami powodzenia
Katarzyna Binder

Witam. Prawdopodobnie nie było by tak jak dawniej, ale po prostu inaczej i też dobrze. Jeśli pan chce odbudować znajomość, druga strona też to kwestia przełamania nieśmiałości i zrobienia pierwszego kroku bez oglądania się czy on pierwszy się odezwie.
Magdalena Brabec