Czy jest szansa na poprawę stanu wątroby?

Witam,mam uszkodzona watrobe. Wątroba została uszkodzona przez picie alkoholu. Badanie usg wykazalo uszkodzenie watroby oraz jej powiekrzenie.Nie pije alkoholu zdrowo sie odzywiam, czy stan watroby bedzie sie pogarszal przy tak zaawansowanym stanie na jaki wskazuje powiekszenie watroby? pomimo zdrowego trybu zycia? Badalam się u specjalisty hepatologa, lecz czy stan watroby może gwałtownie.sie pogorszyć ? Nastepne badanie jest wyznaczone na listopad, czy to nie jest zbyt odległy termin?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro zaprzestała Pani picia alkoholu i prowadzi właściwą dietę - stan wątroby nie powinien ulegać pogorszeniu. Powinna Pani porozmawiać z hepatologiem na kolejnej wizycie o Pani rokowaniu, gdyż on na pewno lepiej zna Pani historię choroby, zna wyniki badań oraz progresję zmian w narządzie, więc najlepiej odpowie na Pani pytania. Wizyta za 2 miesiące to nie za odległy termin, nie ma powodu do niepokoju.