Czy jest szansa na powrót do zdrowia przy chorobie kręgosłupa?

Dzień dobry! Czy mógł by mi ktoś pomóc z lekarzy neurochirurgów w mojej chorobie. Od lat cierpię na zaostrzony zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego z rekulopatią kulszową obustronną , zwyrodnieniem stawów kręgosłupa z wielopoziomową dyskopatią, chorobą zwyrodnieniową wielostawową. Jestem po operacji dyskopatii lędźwiowej (2007 i 2013). Mam wszczepiony rozrusznik ,cukrzycę t.2. ,przewlekłą chorobą nerek, po operacji przytarczyc, hyperurykemii ,przewlekłej chorobie wieńcowej. Mam 68 lat. Jestem po wielu rehabilitacjach i jakoś bez jakiejkolwiek skutecznej poprawy. Mam pytanie czy mam szanse powrotu do zdrowia, czy skazany jestem na dalsze lata cierpienia. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od Pana stanu ogólnego i wielu innych czynników. Radziłbym konsultacje neurochirurgiczną oraz odpowiednią rehabilitację.