Czy jest szansa na prawidłowy rozwój ciąży?

Witam, proszę o poradę. Wg ostatniego wczorajszego usg jestem w 6 tyg. 5 dni ciąży. Był już widoczny zarodek 7 mm, bez uwidocznionego serca-lekarz powiedział, że jeszcze może go być nie widać. Kolejne usg za tydzień.

Dodam, że tydzień temu nie było widać zarodka. 25-tego lutego robiłam BHCG i wyszło 14249.0 _ mIU/ml po dwóch dniach powtórzyłam badanie, wyszło nieco ponad 12 tys., po kolejnych 2 dniach wzrosło do nieco ponad 13 tys i po kolejnych 2 dniach znowu spadek do ponad 11 tys.
Czy w tej sytuacji jest szansa, że za tydzień zobaczę serduszko? Martwią mnie te spadki bety? Wg OM jest w 9 tyg ciąży, czytałam, że w 8-10 tyg mogą już by spadki bety i , że to normalne. Nie wiem tylko jak liczyć moją ciążę. Czy jeszcze ta beta powinna rosnąć?
Proszę o odpowiedź, bo bardzo mnie to martwi. Z poważeniem Magda

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Najwyższe stężenie hCG powinno pojawić się w 9-12 tygodniu ciąży. Potem rzeczywiście następuje spadek (do 10-20% wartości szczytowej w 14-16 tygodniu). Wahania stężenia tego hormonu w Pani krwi są nieco niepokojące. Ponieważ wg USG jest to dopiero 7 tydzień ciąży, spodziewalibyśmy się raczej systematycznego wzrostu. Jednakże los ciąży oczywiście nie jest przesądzony. Proszę spokojnie poczekać do badania USG. Po 6 tygodniu bijące serduszko powinno być możliwe do uwidocznienia.
Z całego serca życzę, aby już wkrótce je Pani ujrzała. Pozdrawiam serdecznie!