Czy jest szansa na wyleczenie zaburzeń psychicznych?

Witam. Mam 21 lat i choruję psychicznie od przeszło 10 lat. Początkowo to była nerwica natręctw, a później wszelkie zaburzenia depresyjno- lękowe. Mimo tego że jestem pod stałą opieką lekarzy i terapeutów, w tym także w trakcie leczenia farmakologicznego zastanawiam się czy to w ogóle możliwe chorować na depresję i nerwicę przez tyle czasu? To oraz fakt występowania nietypowych objawów skłaniają mnie ku myśli, że może choruję na cos poważniejszego.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Często się zdarza, że te jednostki chorobowe występują razem. Pozdrawiam.