Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest szansa zajścia w ciążę przez moją dziewczynę?

Witam, moja dziewczyna dostała okres 28.01, a skończył się rano 31.01. Wieczorem uprawialiśmy sex bez zabezpieczeń. Może dojść do ciąży?

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Proszę pamiętać, że długość i początek okresu płodnego zależą nie tylko od kobiety, ale też od jakości nasienia i żywotności plemników jej partnera. Owulacja ma miejsce na około 14 dni przed miesiączką, tak więc od długości cyklu zależy jak szybko po miesiączce ona wystąpi. Aby doszło do zapłodnienia żywe plemniki muszą być w drogach rodnych kobiety w czasie owulacji. Tymczasem nasienie w drogach rodnych kobiety może przeżyć do siedmiu dni. Im żywotniejsze nasienie i krótsze cykle płciowe, tym okres płodny rozpoczyna się wcześniej. Jeśli więc Pana dziewczyna ma krótkie cykle, około 23-25 dniowe, a Pana plemniki są wystarczająco żywotne by przeżyć wspomniane 7 dni, to istnieje szansa, że mogło dojść do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy