Czy jest szansa, że dziewczyna zaszła w ciążę?

Witam. Z moją dziewczyną współżyjemy od ponad roku, bierze ona tabletki również od tego samego czasu. Ostatnim razem uprawialiśmy seks około miesiąca temu, doszło do stosunku przerywanego, chciałbym podkreślić jeszcze , że tabletki dziewczyna bierze regularnie około godziny 19, nigdy nie zdarzyło jej się zapomnieć, nie chorowała poważnie, aczkolwiek miała w ostatnich dniach sporo stresów. Zazwyczaj dostawała okresu do 4 tabletki placebo jednak dziś mamy już 6 tabletkę, a okresu jak nie było tak nie ma. Co prawda miała wczoraj dzień "łakomczucha", ale żadnych innych objawów okresu nie ma, a zwykle towarzyszył jej przy tym ból brzucha oraz piersi. Czy jest szansa, że dziewczyna zaszła w ciążę? Z testem zwlekamy do skończenia tabletek "placebo", jednak oboje mocno się niepokoimy. Chciałbym tylko dodać, tydzień temu mieliśmy studniówkę i podczas niej dziewczyna wypiła może 2 kieliszki wódki, a do tego odczuwała ból w jednym jajniku. Czy to moze mieć jakiś wpływ? Bardzo proszę o odpowiedź!

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli tabletki rzeczywiście były przyjomowane regularnie, ryzyko jest znikome. Wszystkke wymienione przez Pana czynniki nie powinny mieć wpływu na skuteczność antykoncepcji.