Czy jest szansa, że jednak nie będzie to zapalenie płuc?
Witam! Trafiłam z prawie 4-miesięczną córką do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Piszę z podejrzeniem gdyż wynika to z badania osłuchowo. Badania krwi (crp, leukocyty) w normie. Na wynik rtg musimy czekać. Czy jest szansa że jednak nie będzie to zapalenie płuc? A jeśli tak to ile trwa leczenie zakładając że to początkowa faza choroby bez gorączki tylko z mokrym kaszlem?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
82 poziom zaufania
Witam. Mogą być obecne zmiany osłuchowe, bez podwyższonych parametrów biochemicznych. Leczenie zapalenia płuc trwa przynajmniej tydzień. Pozdrawiam.