Czy jest szansa, że po kuracji Izotekiem stan skóry się zmieni?

Pogłębienie zmarszczek podczas kuracji Izotekiem. Dzień dobry, od listopada 2020 biorę izotek, 40mg na dobę. Nigdy nie miałam problemów ze zmarszczkami, teraz pojawiły się pod oczqmi i wokół ust, porobiło się ich pełno, a mam dopiero 24 lata, skóra wygląda staro. Od początku kuracji mocno ją nawilżam, stosuje kwas hialuronowy, nie używam kosmetyków które mogłby ją dodatkowo narazać na przesuszenie. Używam mocno nawilżających maseczek, spf’u, a makijaż sporadycznie, raz czy dwa w miesiącu, produktami równie nawilżajacymi, zwykle są to kremy BB, a wszystko i tak pozostaje w pęknięciach skórnych. Czy jest szansa że po kuracji izotekiem stan skóry się zmieni? Czy zmarszczki pozostaną?

Dzień dobry, suchość skóry jest częstym efektem ubocznym terapii Izotekiem. Pod wpływem dużego przesuszenia naskórka skóra może sprawiać wrażenie, że ma więcej zmarszczek. Stosowanie samego kwasu hialuronowego to za mało, w produktach kosmetycznych powinna Pani dodatkowo szukać substancji o działaniu regenerującym i odbudowującym płaszcz hydrolipidowy np. ceramidy, witamina E, skwalan, cholesterol czy NMF. Proszę dodatkowo pamiętać o delikatnych produktach myjących i stosowaniu na dzień kremów z filtrem. Dodatkowo może się Pani wspomagać zabiegami w gabinecie kosmetologicznym. Po zakończeniu terapii Izotekiem i prawidłowej pielęgnacji problem powinien ustąpić.

Jeśli ma Pani problem z doborem pielęgnacji proszę rozważyć konsultację z kosmetologiem.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka