Czy jest szansa, że po oczyszczeniu organizmu z BDZ Moklar będzie on skutkował?

Witam ponownie! Bardzo niepokoi mnie fakt, że lek Moklar, który biorę od miesiąca w dawce 2-2-0 po 150 mg przestał działać lub inaczej nie odczuwam jego działania. Czy znaczący jest fakt, że w drugim tygodniu stosowania psychiatra zalecił mi powolne odstawianie leku z grupy pochodnych benzodiazepiny? Czy pogorszenie samopoczucia, które objawia się stałym lękiem i jakby nasileniem zdiagnozowanej u mnie depresji atypowe jak mogę wiązać z zespołem odstawieniem a nie z brakiem efektów leczenia lekiem Moklar? Wiązałam bardzo ogromne nadzieje na uleczenie mnie tym preparatem. Boję się ogromnie, że nie ma dla mnie ratunku. Dlaczego lek działał przez pierwsze kilka dni? Czy jest szansa, że po oczyszczeniu organizmu z BDZ Moklar będzie skutkował? A może niestety to kolejny lek, który dał mi nadzieję na zdrowe samopoczucie i najzwyczajniej w Świecie przestał działać? Będę wdzięczna za odpowiedź, Agnieszka

Lek. Paweł Szadkowski

Benzodiazepiny działają szybko i efekt ich działania jest odczuwalny już po kilku dawkach. Dlatego czasem stosuje się je na początku leczenia. Leki tylko Moklar potrzebują więcej czasu, by rozwinąć swoje pełne działanie. Może być tak, że u Pani miesiąc to za krótko na pełny efekt.
Benzodiazepiny należy dość szybko odstawiać ze względu na ich potencjał uzależniający, u Pani mogło to poskutkować lekkim obniżeniem nastroju. Radziłbym dać jeszcze chwilę czasu lekom, by zadziałały. Jeśli nic się nie zmieni, należy udać się do lekarza, który może zmieni leczenie na inne.