Czy jest szansa, że ten stan po udarze minie?

Mama 71 lat przeszła udar niedokrwienny. Prawa strona niesprawna. Oddział rehabilitacyjny chce odesłać ja do domu. Mama nie chce pić, jeść. Zwraca i ma miesiąc biegunkę. Poznaje nas. Mowa jest bardzo niewyrazna. Ale nie chce przyjmować leków nawet pić wody. Ze względu na otyłość, chirurg nie chciał zastosowac pozaustrojowego żywienia. Od udaru 2. 5 miesiąca. Czy jest szansa ze to minie? Jakie są rokowania?

Dzień dobry,

powrót do zdrowia po udarze wymaga czasu i współpracy z wieloma specjalistami neurologiem, dietetykiem neurologopedą. Niedożywienie pacjenta po udarze może znacznie opóznić jego powrót do zdrowia, a także obniżyć skuteczność rehabilitacji.

Wskazana stacjonarna konsultacja najlepiej z dietetykiem klinicznym który zajmuje sposobem żywienia osób przechodzących ciężką chorobę.

Na pytania dotyczące o rokowania to już wypowie się specjalista neurolog.

Pozdrawiam