Czy jest szansa, że zarodek się pojawi?

Witam. 14 lipca miałam ostatnią miesiączkę, natomiast owulację dopiero 20. dnia cyklu (wtedy miałam ostry spadek temperatury) czyli 2-3 sierpnia. 11.08 robiłam pierwszy test i wyszedł negatywny, następny zrobiłam 15.08 i pojawiła się bladziutka druga kreseczka. Powtórzyłam go jeszcze 19.08 i wtedy już test był trochę wyraźniejszy.

25.08.2010 byłam u lekarza aby potwierdzić ciążę i na USG było widać pęcherzyk ciążowy wielkości 0,8 cm, ale zarodka jeszcze nie widać. Lekarz kazał mi zrobić hcg 2 razy. Na razie zrobiłam raz i wyszło mi 9014, a następny powtórzę w poniedziałek.

Czy wielkość pęcherzyka jest prawidłowa do wysokości hcg? Czy jest szansa, że zarodek się pojawi? Bo martwi mnie to, że jednak jest to puste jajo i nic z tego nie będzie. Następne USG mam za 6 dni.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Wielkość pęcherzyka ciążowego wskazuje na to, że do zapłodnienia najprawdopodobniej rzeczywiście doszło później, niż by to wynikało z samej daty ostatniej miesiączki. Poziom beta HCG jest w normie (zakresy norm dla poszczególych tygodni ciąży są bardzo szerokie, bardziej miarodajne, jeśli chodzi o rokowania co do utrzymania ciąży jest badanie dwukrotnie, w odstępie dwudniowym). Można się spodziewać, że zarodek będzie możliwy do uwidocznienia już podczas najbliższego badania USG.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego przebiegu ciąży!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty