Czy jest szansa, że zarodek się pojawi?

Witam. 14 lipca miałam ostatnią miesiączkę, natomiast owulację dopiero 20. dnia cyklu (wtedy miałam ostry spadek temperatury) czyli 2-3 sierpnia. 11.08 robiłam pierwszy test i wyszedł negatywny, następny zrobiłam 15.08 i pojawiła się bladziutka druga kreseczka. Powtórzyłam go jeszcze 19.08 i wtedy już test był trochę wyraźniejszy.

25.08.2010 byłam u lekarza aby potwierdzić ciążę i na USG było widać pęcherzyk ciążowy wielkości 0,8 cm, ale zarodka jeszcze nie widać. Lekarz kazał mi zrobić hcg 2 razy. Na razie zrobiłam raz i wyszło mi 9014, a następny powtórzę w poniedziałek.

Czy wielkość pęcherzyka jest prawidłowa do wysokości hcg? Czy jest szansa, że zarodek się pojawi? Bo martwi mnie to, że jednak jest to puste jajo i nic z tego nie będzie. Następne USG mam za 6 dni.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wielkość pęcherzyka ciążowego wskazuje na to, że do zapłodnienia najprawdopodobniej rzeczywiście doszło później, niż by to wynikało z samej daty ostatniej miesiączki. Poziom beta HCG jest w normie (zakresy norm dla poszczególych tygodni ciąży są bardzo szerokie, bardziej miarodajne, jeśli chodzi o rokowania co do utrzymania ciąży jest badanie dwukrotnie, w odstępie dwudniowym). Można się spodziewać, że zarodek będzie możliwy do uwidocznienia już podczas najbliższego badania USG.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego przebiegu ciąży!