Czy jest to możliwe, że nie widać bicia serca?

Witam,
proszę o poradę, zrobiłam testy ciążowe i obydwa wyszły pozytywne, na drugi dzień rano dostałam bólów brzucha i lekkiego krwotoku (ustały po chwili), po wizycie u lekarza i zrobieniu USG lekarz stwierdził, że płód jest, ale ma tylko 3,54 mm i nie jest w stanie zobaczyć bicia serca, dlatego, że jest tak wczesna ciąża.
Czy jest to możliwe, że nie widać bicia serca? Czy płód obumarł? Na razie biorę tabletki z syntetycznym analogiem progesteronu, nie plamię, a brzuch czasem zaboli, ale malutko.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Sądząc po wielkości zarodka (CRL), jest to bardzo wczesny etap ciąży, ok. 5. tygodnia. Może być za wcześnie, by uwidocznić bicie serca dziecka. Pojawia się ono zwykle, gdy CRL wynosi co najmniej 5 mm. Nie ma więc na razie żadnych powodów do niepokoju.

Krwawienie przypominające menstruację, może się pojawiać w pierwszym trymestrze ciąży. Doświadcza go około 30% kobiet ciężarnych, w różnym nasileniu. Samo w sobie nie jest powodem do niepokoju. Jeśli będą mu towarzyszyć bóle silniejsze niż te towarzyszące zwykle menstruacji, to można podejrzewać rozpoczynające się poronienie.

Pozdrawiam serdecznie!