Czy jest to tylko częściowe uszkodzenie błony?

Witam Odbyłam swoje pierwsze badanie cytologiczne. Jednak jeszcze nigdy nie współżyłam. Pani ginekolog powiedziała, że podczas badania trochę naderwała się błona. Czy jest to jednoznaczne z jej przerwaniem (tak jak w przypadku pierwszego stosunku), czy jest to tylko częściowe uszkodzenie?

Lek. Paweł Szadkowski

Na to pytanie może pani odpowiedzieć jedynie pani ginekolog, która panią badała, ale zwykle naderwaniem określa się niecałkowite uszkodzenie danej struktury anatomicznej.