Czy jest to wskazanie do wizyty ortopedycznej?

Dzień dobry, Czy "pykanie" w bioderkach przy zginaniu nozek u 3 miesięcznego niemowlaka jest normalnym symptomem? Pani pediatra, w ramach kontroli przedszczepiennej w 2 m-cu zycia stwierdziła że "dzieci tak moga mieć w tym wieku". Martwi mnie sytuacja, ponieważ w prawej nozce już nie "pyka", natomiast w lewej nadal to pozostało. Czy jest to wskazanie do wizyty ortopedycznej czy raczej nie mam powodu do zmartwień i z czasem to zniknie? Dodam, że USG w 4 tygodniu życia (zalecenie ze względu na dużą masę urodzeniowa) nie wykazało nieprawidłowości.

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Dziecko n ajszybciej w 6 tygodniu powinno mieć usg bioderek w poradni preluksacyjnej ponieważ wtedy stawy biodrowe najwcześniej będą ukształtowane do oceny. 4 tydzień ok ale powinna być kontrola w 6. Poprosi pani o skierowanie do takiej poradni albo uda się na kontrolne usg prywatnie.