Czy jest wskazany seks w ciąży?

Uprawiałam sex z chłopakiem, doszło do wytrysku 6.12.2010r. podejrzewam, że zaszłam w ciążę . Czy wskazany jest dalszy stosunek płciowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli nie borykają się Państwo z żadną infekcją w obrębie narządów płciowych, to nie ma przeciwwskazań, by współżyć we wczesnej ciąży. (Objawem takiej infekcji jest świąd, pieczenie, ból w obrębie pochwy i jej przedsionka, a także upławy cuchnące i/lub żółtawe, zielonkawe lub serkowate; w przypadku mężczyzny- ból przy oddawaniu moczu, wydzielina z cewki moczowej, albo nie stwierdza się żadnych objawów). Potem ewentualne przeciwwskazania będzie ustalał Pani lekarz prowadzący. Zazwyczaj jednak, kiedy ciąża przebiega prawidłowo, kochać można się aż do jej końca.
Pozdrawiam serdecznie!