Czy jest wtedy możliwość zajścia w ciążę?

Zaraz po wytrysku, który odbywa się we mnie mój chłopak ze mnie, a wychodzi wraz z wyjściem wypływa jego nasienie. Czy to jest normalne, czemu tak się dzieje? Czy jest wtedy możliwość zajścia w ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Istnieje oczywiście możliwość zajścia w ciążę w opisanej sytuacji. Jeżeli część nasienia wypływa to może to ograniczać prawdopodobieństwo zapłodnienia. Aby temu zapobiec można zaraz po stosunku podłożyć pod pupę poduszkę lub unieść nogi wraz z pupą do góry i potrzymać kilkanaście minut, by jak największa ilość nasienia mogła się przedostać do macicy.

Pozdrawiam serdecznie!