Czy jestem chora na boreliozę przy takich wynikach?

Witam. 6 tygodni temu gryzł mnie kleszcz. Kiedy usuwałam go z biodra, pękł mi w palcach, poczułam wtedy uczucie pieczenia i bólu, tak jakby kleszcz wylał we mnie coś z siebie. Miejsce wbicia kleszcza piekło mnie i było czerwone jeszcze przez kolejnych 10 dni.

Po 5 tygodniach od ugryzienia, zrobiłam badania, wynik to: Borelioza, p-ciała w klasie IgG 5,6 U/ml, Borelioza p-ciała w klasie IgM 4,0 U/ml. Co oznaczają te wartości? Czy jestem chora?

Lek. Izabela Brym

Przykro mi, ale nie mogę udzielić odpowiedzi zanim nie poda Pani wartości referencyjnych, czyli norm, danej metody, w danym laboratorium.