Czy jestem dalej zabezpieczona podczas 7-dniowej przerwy?

Dzień dobry, od ok 1,5 roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Zdarzało się wcześniej, że plamienia z odstawienia występowało dzień lub dwa przed ostatnią tabletką z opakowania. Teraz wystąpiło 5 dni przed ostatnia tabletką. W związku tym, czy jestem dalej zabezpieczona podczas tej 7dniowej przerwy? Powinnam normalnie odstawić tabletki na 7 dni, a następnie zacząć kolejne?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, proszę normalnie zrobić 7 dniową przerwę, jak zawsze. Jeśli nie pominęła Pani żadnej tabletki, ochrona jest zachowana.