Czy jestem dziewicą?

Witam. Mam chyba dość nietypowe pytanie. Mam 20 lat i nigdy nie doszło między mną i partnerem do bezpośredniego stosunku. Bardzo mi na tym zależało, ale nie mogłam powstrzymać się przed intensywnymi pieszczotami, również oralnymi, czy pettingiem. Raz, czy dwa zdarzyło mi się krwawić, ale nieintensywnie. Wydaje mi się również, że uszkodziłam błonę dziewiczą przy aplikacji tamponu, ale czy mogę nazwać się dziewicą?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Błona dziewicza nie świadczy o tym, czy jest się dziewicą czy nie. Niekiedy może ona zostać przerwana podczas badania ginekologicznego, intensywnych ćwiczeń czy urazów. Także podczas aplikacji tamponów czy pieszczot. Nie oznacza to jednak, że nie jest Pani dziewicą. Utrata dziewictwa nie jest równoznaczna z przerwaniem błony dziewiczej, tylko z pierwszym stosunkiem płciowym. Jeśli nie przeżyła Pani jeszcze swojego pierwszego razu, to jest Pani dziewicą.

Pozdrawiam

Witam.
Dziewicą jest każda kobieta, która jeszcze nie odbyła w swoim życiu pełnego stosunku seksualnego. Sam fakt przerwania błony nie jest więc wyznacznikiem-niektóre kobiety nie posiadają jej wcale i również zasługują na miano dziewicy.
Pozdrawiam