Czy jestem gruba? Powinnam schudnąć?

Mam 14 lat, ważę 42 kg i wzrost 153cm. Czuję się gruba, gdy rano wstaje do szkoły, nie mam ochoty ubierać się w ciuchy, grubo się w nich czuje. Źle mi z tym, ponieważ inne dziewczyny z mojej klasy zgrabne i szczupłe. Mam strasznie grube, niezgrabne nogi. Chciałabym mieć chude zgrabne. Wcześniej o wiele więcej ważyłam 48kg przy wzroście 143cm, to tak do 5 klasy ta waga była, potem schudłam, ale i tak czuję się grubo. Chcę schudnąć. Ogólnie mój jadłospis dzienny to: śniadanie: dwie małe kromki z szynką chudą, lub serek wiejski. W szkole nic nie jem, a mamy lekcje od 8-14.30, później przychodzę, jem trochę obiadu, nie lubię zup ani żadnych takich mies, lubię natomiast schabowe lub pierogi leniwe itp. Później zaczynam się objadać, jem jogurt Fantazja codziennie, ale chyba przestanę, bo przesadzam. Później jabłko lub chrupki. Kolacje jem 3 kromki to dużo, z szynką lub serkiem twarożkowym. Kolacja jest o 19:00. Potem nic nie jem, słodycze w ogóle prawie, a kiedyś jadłam bardzo dużo słodyczy codziennie. Wydaje mi się, że jestem za gruba i powinnam schudnąć. Proszę o pomoc .
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa.
Nie powinnaś się odchudzać.
Zaakceptuj siebie.
Nie porównuj się z koleżankami.
Każda z Was jest inna.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci - zajrzyj do Piramidy Zdrowego Żywienia

Koniecznie jedz II śniadanie w szkole!!

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pozdrawiam