Czy jestem gruba? Proszę o jakieś ćwiczenia na uda i brzuch

Witam! Mam 12,5 lat, 155 cm wzrostu i ważę 56 kg. Czy jestem gruba? Chciałambym ważyć 47 kg, maksymalnie 53 kg. Proszę o fajne ćwiczenia na uda, jeśli jestem gruba. A i znalazłam świetne ćwiczenia na brzuch i stosując je w 4 dni schudłam 1kg, ale zależy mi na szczupłych nogach. Z góry dziękuję :))
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI na siatce centylowej odpowiada wartości lekko przekraczającej 90 centyl, od którego rozpoznaje się nadwagę.
Ostatecznej oceny Twojej masy ciała powinien dokonać lekarz w czasie wizyty kontrolnej.
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni).
Także nie przejmuj się i udaj na kontrolę lekarską.

Ze względu na Twój bardzo młody wiek i fakt, iż Twój organizm jest w fazie rozwoju - odradzam stosowanie diety odchudzającej.
Po prostu powinnaś unikać objadania się:
- słodyczami,
- chipsami,
- fast-foodami,
- frytkami i innymi tłustymi potrawami.

Uważaj także na słodzone soki owocowe i kolorowe napoje gazowane.
Jeśli zwiększysz ilość ruchu - na pewno poprawi się Twoja sylwetka i zdrowie.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci znajdziesz pod linkiem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam ciepło

P.S
Porozmawiaj z rodzicami!