Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jestem w ciąży, czy to tylko zapalenie pęcherza?

W poniedziałek poszłam do lekarza, gdyż myślałam, że mam zapalenia pęcherza. Przez cały weekend miałam takie objawy: ciągle chciało mi się siku, a pod koniec oddawania moczu odczuwałam dość silny ból (standardowe objawy przy zapaleniu pęcherza). Lekarz powiedział mi, że mogę być w ciąży i właśnie z nią są związane te objawy.

Odesłał mnie na badania moczu, ale i tak nic z nich nie rozumiem. Czy ktoś może mi wytłumaczyć te wyniki i czy mogą one świadczyć o tym, że jestem w ciąży? Opis: odczyn: kwaśny, ph 6,0, białko: obecne w ilości 30 [mg/dl], glukoza: nie wykryto, bilirubina: nie wykryto, urobilinogen: w normie, ciała ketonowe: nieobecne, azotyny: dodatnie, leukocyty z paska: nieobecne, erytrocyty z paska: nieobecne; osad: nabłonki płaskie: liczne w polu widzenia, nabłonki okrągłe: pojedyncze w polu widzenia, leukocuty: 2-3, erytrocyty: nie wykryto, składniki mineralne: szczawiany wapnia (kryształy) pojedyncze w polu widzenia, bakterie: liczne w polu widzeni.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Badanie ogólne moczu nie pokaże ciąży. Natomiast Pani wynik świadczy o zakażeniu dróg moczowych, tak więc powinna Pani szybko rozpocząć terapię!

Pozdrawiam serdecznie.

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy