Czy jestem w ciąży? Dlaczego plamię?

Witam. Mam problem. Kilka dni temu pojawił się śluz. Na początku był on jasnobrązowy. Teraz zrobił się ciemny, prawie czarny z odrobiną krwi. Dodam, że jest on gęsty. Kochałam się z moim chłopakiem, jednak z zabezpieczeniem, i sperma nie dostała się do mojego organizmu. Czy możliwe jest, żebym była w ciąży? Okres po stosunku dostałam jednak z 3-dniowym opóźnieniem. Teraz jestem w połowie cyklu i pojawiły się te brązowe plamy... trwają już kilka dni. Co to może oznaczać? Mam 19 lat.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wszystko wskazuje na to, że nie jest Pani w ciąży (współżycie z zastosowaniem antykoncepcji, pojawienie się miesiączki). W celu uzyskania całkowitej pewności, proszę wykonać test ciążowy (artykuł na temat testów: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).

Plamienie może być wywołane owulacją, zaburzeniami hormonalnymi, infekcją w obrębie dróg rodnych, nadżerką szyjki macicy. Przyczynę może ocenić lekarz ginekolog na podstawie badania.

Pozdrawiam serdecznie!