Czy jestem w ciąży, mimo dwóch negatywnych testów?

Miesiąc po tym jak poroniłam pojawiła się miesiączka, która uregulowała się i była dokładnie w ten sam dzień kolejnego miesiąca.

Moja ostatnia miesiączka pojawiła się 14.11.2009r. Dziś mamy już 21.12.2009r. Dzień przed planowanym okresem współżyliśmy z mężem bez zabezpieczenia. Dodatkowo dzień wcześniej zaczęłam brać tabletki Castagnus. Czy mogę spodziewać się, że jestem w ciąży chociał robiłam już dwa testy i wyszły negatywnie?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Jeżeli współżyła Pani na jeden dzień przed planowaną miesiączką, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem była Pani w  czasie dni niepłodnych. Zwłaszcza jeżeli dwa testy ciążowe wypadły negatywnie (jeżeli były wykonane ponad 7 dni do 10, w zależności od rodzaju testu, od możliwej daty koncepcji).

2 tygodnie opóźnienia w miesiączce mogą się pojawić nawet z powodu błahych przyczyn, takich jak stres, zmiana diety, nadmierne zmęczenie itp. Lek Castagnus jest lekiem bez recepty, przepisywanym w sytuacjach niewydolności ciałka żółtego (zbyt obfite krwawienia, dodatkowe krwawienia w czasie cyklu) lub w zespole napięcia przedmiesiączkowego. 

Jest również możliwe, że na skutek jego zażycia doszło do opóźnienia miesiączki. Jeżeli bez zalecenia ginekologa  przyjmuje Pani ten lek, zawsze warto się skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeżeli opóźnienie miesiączki będzie się przeciągać. Choć jak pisałam, samo opóźnienie dwutygodniowe bez innych dolegliwości nie jest  powodem do zmartwień.

Tutaj artykuł o objawach ciąży.

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty