Czy jestem w ciąży mimo że piłam dużo alkoholu?

Ostatni okres miałam 18 listopada. Ze swoim chłopakiem kochałam się 4 grudnia. Od tej pory nie miała okresu, aż do dziś. Miałam tylko 6 grudnia coś jak okres ale nie miałam plamienia tylko jakaś błona wypływała. W tym czasie korzystałam z alkoholu, a 4 dni temu nawet się upiłam i spożyłam bardzo dużo alkoholu. Zrobiłam sobie test 2 dni temu i wyszedł pozytywnie. Czy jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawie na 100% jest Pani w ciąży, ponieważ pozytywny wynik testu praktycznie nigdy nie jest fałszywy. Najprawdopodobniej alkohol nie spowodował uszkodzenia zarodka. Teraz powinna Pani jednak całkowicie zaprzestać spożywania go, aż do końca ciąży i karmienia piersią. Radzę umówić się już także na wizytę do ginekologa.

Gratuluję i pozdrawiam serdecznie!