Czy jestem w ciąży po stosunku z prezerwatywą?

Witam.
Dziś współżyłam z chłopakiem. Mieliśmy zabezpieczenie (prezerwatywę). Doszedł, ale nie wiemy czy we mnie, czy na zewnątrz. Ponieważ na łóżku pojawiła się sperma.
Dodam jeszcze, że miałam troszkę dziwnego śluzu na ściankach pochwy oraz, że mam problem z okresem (jest nieuregulowany). Zaraz po stosunku, gdy poszłam się załatwić sikałam krwią.
Dodam, że to był 3 stosunek w moim życiu. Co mam zrobić? Nie chcę mieć dziecka. Jestem w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety na podstawie podanego opisu sytuacji nie da się stwierdzić jakie było prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
Zależy to od kilku czynników, tj. czy stosunek odbył się w dni płodne (zazwyczaj ok 14-18 dni przed spodziewanym terminem miesiączki), czy doszło do wytrysku nasienia w pochwie kobiety. Niestety ani pierwszego ani drugiego nie jesteśmy pewni.
Szansa na to, że zajdzie Pani w ciąże jest mała zważywszy na to, że stosunek odbył się w prezerwatywie, jednak niestety istnieje.
Proponuję w tej sytuacji wykonać test ciążowy płytkowy z moczu w 10 dniu po stosunku. Są one dostępne w każdej aptece.
Odnośnie krwi zauważonej po stosunku - był to trzeci stosunek płciowy w życiu, nie podano niestety informacji w jakim odstępie czasu te stosunku się odbyły. Zalecane jest by po pierwszym stosunku płciowym zachować wstrzemięźliwość przez ok. 2 tygodnie w celu zagojenia się strzępek przerwanej błony dziewiczej. W sytuacji gdy odstęp ten nie będzie zachowany może dojść do powtórnego ich uszkadzania i powtórnych krwawień. Zapewne to była przyczyna pojawienia się krwi.

Tak czy inaczej zaniepokoiła mnie Twój brak znajomości swojej fizjologii i informacji o życiu płciowym. Ważne jest by poznać siebie i swoje ciało, gdy zaczyna się współżycie. Należy pamiętać, że każdy kontakt seksualny może zakończyć się ciążą! Która staje się problemem dla matki, ale też i dla nowo poczętej istoty. Miłość to nie tylko przyjemność, ale i odpowiedzialność.

Polecam więc lekturę kilku artykułów na temat fizjologii cyklu miesiączkowego i pierwszego razu, które znajdziesz tu i tutaj.

Inną kwestią, którą chcę poruszyć jest to, że w związku z tym, że rozpoczęłaś życie płciowe powinnaś odbyć wizytę u ginekologa w celu zbadania. Jest to bardzo ważna wizyta w czasie której powinnaś zadać lekarzowi nurtujące Cię pytania na tematy związane z życiem płciowym i ciążą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.