Czy jestem w pełni chroniona?

Dzień dobry. Rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Miesiączke dostałam o 21 w piątek a zazylam pierwsza tabletkę w sobotę o 15. Ponieważ taką porę sobie wybrałam. Czy jestem w pełni chroniona skoro minęło 18 godzin ? Czy muszę się dodatkowo przez 7 dni zabezpieczać ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani, po zażyciu pierwszej tabletki nie jest Pani w pełni chroniona, przez 7 dni należy dodatkowo się zabezpieczać