Czy jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki?

Witam, muszę poczekać na wizytę u ginekologa,a chciałabym dowiedzieć się czy jeżeli po raz pierwszy stosuję tabletki antykoncepcyjne to jestem od razu zabezpieczona tzn.od pierwszej tabletki?Czy może organizm musi się przyzwyczaić?Przepraszam jeżeli pytanie jest infantylne,ale nie mam żadnego doświadczenia. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie pytanie świadczy o odpowiedzialności. Nie każdy od razu musi wiedzieć wszystko. A więc w tym przypadku jest Pani chroniona przed ciążą od pierwszego dnia przyjmowania tabletek pod warunkiem iż był to pierwszy dzień krwawienia miesięcznego.