Czy jeszcze jest szansa na pojawienie się akcji serca u płodu?

Witam!
CRL- 18 mm, FHR nie uwidoczniono. Czy jest szansa, że serce będzie widoczne za siedem dni i który to tydzień ciąży?
Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wartość wymiaru CRL wskazuje na ósmy tydzień ciąży. Niestety na tym etapie akcja serca płodu powinna być już dawno widoczna i ustabilizowana na poziomie ok. 160 uderzeń na minutę. Jej brak jest bardzo złym sygnałem i najprawdopodobniej wskazuje, że doszło do obumarcia zarodka. Przed skierowaniem na łyżeczkowanie lekarz poprosi Panią o przyjście na badanie kontrolne w ciągu tygodnia.

Pozdrawiam serdecznie!