Czy jeżeli dziecko będzie przebywać z osobą, która ma ostre zapalenie krtani i wysoką gorączkę może się zarazić?

Dzień dobry chciałabym się zapytać czy jeżeli dziecko będzie przebywać z osobą która ma ostre zapalenie krtani i wysoką gorączkę może się zarazić?

Chrapanie może być bardzo uciążliwe - szczególnie dla osób, które są zmuszone tego słuchać. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Obejrzyj filmik i poznaj sposoby leczenia chrapania.

Witam,
owszem jak najbardziej istnieje ryzyko zarażenia taką infekcją, w miarę możliwości należy ograniczyć kontakt takiej osoby z dzieckiem, jeśli jest to domownik można zastosować maseczkę na twarz dla chorej osoby. Jeśli jest to osoba spoza domowników należy unikać kontaktu. Zapalenie krtani ma etiologię najczęściej wirusową, jeśli choroba u dziecka przybierze podobną postać może stanowić niebezpieczeństwo, ze względu na większe niż u dorosłego ryzyko zwężenia dróg oddechowych.