Czy jutro powinnam zatem przyjąć jedna tabletkę?

Witam serdecznie, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od około 5 lat (z przerwami). Pierwszy raz zdarzyło mi się, ze jest 8 dzień a ja nie posiadam kolejnego opakowania! Czy jutro powinnam zatem przyjąć jedna tabletkę i liczyć sie ze zwiększonym ryzykiem ciąży przez kolejny tydzień, czy tez przyjąć dwie na raz tak jak w przypadku pominięcia tabletki w trakcie cyklu?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani przyjąć tabletki, tak, jak w przypadku pominięcia dawki i stosować dodatkową metodę antykoncepcji (prezerwatywę) przez 7 dni.