Czy już mogę wykluczyć łuszczycę?

Witam. Jam bylam dzieckiem Pani dermatolog stwierdziła u mnie łuszczyca. Dziś mam 30 lat i od ponad 15 lat żadnych objawów łuszczycy. Czy mogę jakoś stwierdzić czy ona jest czy jej nie ma? Chciałabym oddać krew ale nie wiem czy mogę.

Lek. Paweł Szadkowski

Każda choroby skóry – poważna choroba aktywna, przewlekła lub nawracająca stanowi przeciwwskazanie do oddania krwi. Łuszczyca jest chorobą przewlekłą, która może nawracać po bardzo długich okresach czasu.