Czy już wymaga suplementacji żelaza?

Witam pół roku temu oznaczałam poziom ferrytyny miałam 17. Norma( 10-291). Czy już wymaga suplementacji żelaza? Dodam ze od dłuższego czasu nie mam wogole siły szybko się mecze, często moje serce bije szybko. Robiłam tsh i cały panel tarczycowy bo myślałam Ze to tarczyca jednak wyniki są idealne.

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy mogą świadczyć o anemii. Warto wykonać badanie pełnej morfologii krwi z rozmazem ręcznym, stężenie żelaza w surowicy oraz powtórzyć oznaczenie ferrytyny. Przy ferrytynie na poziomie dolnej granicy normy z całą pewnością warto zadbać o prawidłową dietę, można też rozważyć przyjmowanie suplementów żelaza.