Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.
Kamica nerkowa w większości przypadków jest spowodowana 2 przyczynami.
1. Zaburzenia odpływu moczu z nerki spowodowane wadą ( zwężenie moczowodu )
które poprzez zaleganie moczu w nerce w dłuższym czasie prowadzi do kamicy nerkowej.
2.Wrodzone genetycznie uwarunkowane zaburzenie metabolizmu prowadzące do zwiększonego wydalania pewnych substancji do moczu( np. wapnia, szczawianów,moczanów itd) z których tworzą się kamienie w nerkach.
Dodatkowo przeważnie kamicę nerkową w takim przypadku przyspiesza stan zmniejszonego przyjmowanie płynów który nakłada się na takie zaburzenie.
Jest oczywiście dziedziczne.

0

Istotnie, są dane, że kamica dróg moczowych jest jedną z chorób występujących rodzinnie. Dziedziczy się defekty przemiany fosforanowo-wapniowej sprzyjające kamicy (około 35% chorych). Pozdrawiam rh

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy