Czy kamienie żółciowe mogą być powodem problemów z zajściem w ciążę?

Jestem matką dwóch córek w wieku 10 i 12 lat, od 3 miesięcy staram się zajść w ciążę bez rezultatów (zmienił się partner), okres mam co 25-26 dni. Mam kamienie na woreczku żółciowym.

Czy to może być problem z zajściem w ponowną ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Kamica żółciowa nie ma wpływu na płodność. Państwa starania trwają jednak na razie bardzo krótko. Dopiero po co najmniej roku regularnych, a bezowocnych starań, istnieje wskazanie do diagnostyki niepłodności. Raczej rzadko, ale udaje się doprowadzić do poczęcia w ciągu zaledwie trzech miesięcy, nawet całkiem zdrowym i płodnym parom.
Radzę więc spokojnie kontynuować starania, szczególnie w okresie płodnym. Mając regularne cykle, może Pani bez większego trudu nauczyć się rozpoznawać dni płodne. Ta wiedza zaś daje możliwość wzmocnienia starań w czasie, kiedy prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe. Polecam na początek lekturę mojej odpowiedzi na inne pytanie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!