Czy karmiąc piersią można przyjąć Furagin?

Boli mnie pęcherz. Nic nie pomaga tylko furagina. Karmie piersią 4 miesięczne niemowle i nie wiem czy jeśli biorę lek z furaginą mogę podać dziecku pierś?

Lek. Paweł Szadkowski

Furazydyna należy do grupy leków bezpiecznych w trakcie karmienia piersią. Stosowano ją u ograniczonej liczby matek, nie wykazując działań niepożądanych u karmionych dzieci. Uznaje się, że należy do grupy leków związanych z małym prawdopodobieństwem szkodliwego działania. Sugeruję jednak skonsultować się z lekarzem, w celu ustalenia czy takie leczenie jest konieczne.