Czy kaszel i katar wynika z brudu?

Dzień dobry, Pracuje w biurze w którym panuje ogromny brud ( pleśń, kurz, zapach stęchlizny ). Zauwazyłam zwiększony katar kazdego dnia poza weekendami - kiedy nie pracuje, oraz kaszel. Proszę o informację, czy mogę zgłosić się do lekarza rodzinnego, aby wykonał specjalistyczne badania?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy najprawdopodobniej mają podłoże alergiczne. Może Pani udać sie do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny Pani stanu klinicznego oraz poproszenia o skierowanie Pani do alergologa.