Czy każda kreatyna powoduje przyrost masy?

Witam. Mam pytanie, co do suplementacji i odżywek... Pytanie nr 1: Czy łączenie kreatyny ze spalaczami tłuszczu ma jakiś sens? Chcę zyskać na sile, ale jednocześnie nie chcę przybrać na masie... Jest na to jakaś rada? Trenuję piłkę nożną i od ponad pół roku chodzę na siłownie, cały czas zależy mi na rzeźbie, ale na zimę chcę zyskać trochę na sile i może minimalnie na masie mięśniowej. Czy każda kreatyna powoduje przyrost masy? Czy są jakieś inne odżywki, które nie powodują przyrostu masy, ale pomagają w sile i rzeźbie?
ponad rok temu

Witam!

Ponieważ nie uważam się za specjalistkę w dziedzinie odżywek dla sportowców (istnieje bardzo wiele sprzecznych badań odnośnie ich skuteczności, co powoduje, iż ich stosowanie uważam za zbędne i kosztowne), prosiłabym, aby skonsultował się Pan z trenerem fitness.

Myślę, że o wiele istotniejsze jest, aby Pana treningi były systematyczne, aniżeli  były połączone z suplementacją. Kreatynę może Pan dostarczyć organizmowi z tradycyjną żywnością. Występuje ona w: mięsie wołowym, wieprzowym, a także w rybach.  Przyrost masy ciała jest pozorny, gdyż kreatyna wykazuje zdolność do zatrzymywania wody w organizmie. Nie potrzebuje Pan "spalaczów tłuszczu", jeśli Pana trening trwa powyżej 30 minut, gdyż właśnie po takim czasie zaczynają być zużywane "rezerwy zgromadzonego w organizmie tłuszczu".

Pozdrawiam